Apen

Montáž klimatizácie

Otázka odbornej montáže klimatizácie je vždy dôležitá , ale ešte dôležitejšou sa stáva v prípade montáže klimatizačnej jednotky do už zariadeného a  obývaného priestoru.

Ubezpečujeme Vás, že po našom odchode bude jediná pozorovateľná vec vo Vašom byte nástenná jednotka a akási väčšia tepelná pohoda v porovnaní so včerajškom.
Klímu Vám vždy bude montovať odborne vyškolený, technicky zdatný a navyše príjemný tím ľudí. Priemerná dĺžka montáže klimatizácie je 4 hodiny, z toho je viac ako polovica na vonkajšej jednotke t.j. mimo interiéru. 
Dôraz je kladený na rýchlosť, kvalitu a čistotu celej realizácie. 

Cenu montáže ovplyvňuje viacero faktorov a preto je ideálne využiť možnosť osobnej obhliadky, kde spolu s technikom zvážite najvhodnejšie miesto inštalácie. Ak Vám stačí orientačná ponuka, je dobré do poznámky zodpovedať 3 základné otázky:
  • Koľko otvorov cez stenu bude potrebné vykonať a z akého materiálu je stena (panel, tehla, preklad, ...)
  • Ako ďaleko bude vzdialená vnútorná jednotka od vonkajšej
  • Kde bude možné umiestniť vonkajšiu jednotku klimatizácie (fasáda, balkón, strecha...)

obr. č.1) inštalácia vnútornej jednotky: vymeranie umiestnenia, uchytenie konzoly, prevŕtanie otvoru na prepojenie s vonkajším klimatizačným zariadením, inštalácia klimatizácie.

obr. č.2) umiestnenie vonkajšej klimatizačnej jednotky, pripojenie okruhu, vákuovanie, kontrola tlaku a množstva chladiva.

Po montáži a funkčnej skúške klimatizácie je každý zákazník zaškolený. V rámci zaškolenia Vám budú vysvetlené funkcie novej klimatizácie, jej ovládanie a základné servisné úkony. 

Apen s.r.o.

Trenčianske Stankovce 667
913 11 Trenčianske Stankovce
Slovenská Republika

Showroom a kancelária spoločnosti

Topoľová 781
018 51 Nová Dubnica
Slovenská Republika

E-mail: info@apen.sk
Mobil: +421 948 609 709

Obchodné oddelenie

E-mail: klimatizacie@apen.sk
Mobil: +421 948 506 833