Apen

VRV/VRF klimatizácie

Klimatizácia - VRV / VRF systém sú predurčené pre komfortnú klimatizáciu administratívnych budov
VRV / VRF pracujú podobne ako Multisplitové systémy s priamym vyparovaním chladiva a umožňujú napojenie mnohých vnútorných jednotiek na jednu jednotku vonkajšiu. Dodávajú sa vo variantoch chladenia, s tepelným čerpadlom alebo s rekuperáciou tepla medzi miestnosťami. Môžu byť v prevedení nástennom, podstropnom, kazetovom, kanálovom do VZT potrubia. Rozvod potrubia chladiva je riešený chrbtovým potrubím, z ktorého vedú odbočky k jednotlivým vnútorným jednotkám.

VRV znamená Premenlivé množstvo chladiva (Variable Refrigerant Volume) v odvetví známe tiež ako variabilný prietok chladiva (VRF). Základnou súčasťou tohto systému je tepelné čerpadlo a invertor. Systém VRV/VRF je stále jediný komerčný systém, ktorý nepretržite upravuje objem chladiva v systéme, aby presne splnil požiadavky na vykurovanie a chladenie v každej miestnosti a dosiahol tak optimálny komfort a maximálnu energetickú účinnosť.

NEPRETRŽITÁ INOVÁCIA

Najnovšia generácia výrobkov VRV znamená, že systém VRV teraz ponúka sortiment jednotiek s rekuperáciou tepla, tepelným čerpadlom, iba chladením alebo iba vykurovaním.

Apen s.r.o.

Trenčianske Stankovce 667
913 11 Trenčianske Stankovce
Slovenská Republika

Showroom a kancelária spoločnosti

Topoľová 781
018 51 Nová Dubnica
Slovenská Republika

E-mail: info@apen.sk
Mobil: +421 948 609 709

Obchodné oddelenie

E-mail: klimatizacie@apen.sk
Mobil: +421 948 506 833