Apen

Výber klimatizácie

Na čo sa teda pri výbere klimatizácie zamerať?

Pri výbere klimatizácie sa najprv musíte rozhodnúť, aký je pre Vás najdôležitejší parameter výberu. Niekoho bude zaujímať predovšetkým cena klimatizácie, ktorú bude musieť do jej kúpy investovať, pre iného výkon a funkčnosť klimatizácie, ďalšieho potom bude zaujímať hlavne to, kde a ako bude klimatizácia v interiéri umiestnená. S tým samozrejme súvisí nielen typ klimatizácie, ale aj jej vzhľad. Na výber máte napríklad mobilné klimatizácie, nazývané tiež prenosné klimatizácie, ktoré je možné v interiéri podľa potreby rôzne premiestňovať z miestnosti do miestnosti alebo voliť klimatizácie nástenné, ktoré sú napevno umiestnené pod stropom. Typov klimatizácií je veľa, stačí len vedieť, čo požadujete.

Zaujímajte sa nielen o cenu, ale aj o výkon klimatizácie

Pri výbere klimatizácie by ste sa mali zamerať v prvom rade na jej výkon. Výkon klimatizácie sa berie ako najdôležitejší parameter. Všeobecne teda platí, že čím väčšiu miestnosť budete klimatizovať, tým väčší výkon by kupovaná klimatizácia mala mať. Nezabúdajte však aj na to, že je potrebné počítať aj s tým, koľko spotrebičov v miestnosti máte. Veľké spotrebiče ako sú televízia, chladnička, sporák, umývačka riadu alebo práčka môžu výkon klimatizácie znížiť. Pri výbere najvhodnejšieho klimatizačného zariadenia je teda potrebné tieto veľké spotrebiče zohľadniť, ďalší podstatný faktor je počet osôb, ktoré sa v klimatizovanej miestnosti budú zdržiavať. Ľudský organizmus totiž vydá približne 100 W tepla. Ak teda chcete klimatizovať zasadaciu miestnosť pre 10 ľudí, je potrebné výkon klimatizačného zariadenia navýšiť o 1kW! Pre konzultáciu správneho výberu klimatizácie nás neváhajte kontaktovať. S technikom si dohodnete termín osobnej obhliadky. Ak by Vám obhliadka nevyhovovala, technik si vyžiada potrebné údaje pre výpočet výkonu klimatizácie.

Ak vás zaujíma predovšetkým cena klimatizácie, potom verte, že ju značne ovplyvňuje nielen výkon, dizajn ale aj výrobná značka. Výrobcov klimatizácií je nespočetne. My odporúčame predovšetkým osvedčené značky klimatizácií ako sú klimatizácie LG alebo klimatizácie Carrier.

To ako bude klimatizácia vo Vašom interiéri vyzerať, tiež nie je bezpredmetné . Platí teda, že za dizajnové klimatizácie si budete musieť priplatiť. Nie každý totiž požaduje do svojej obývačky veľkú bielu " krabicu " umiestnenú pod stropom. V takomto prípade hovoríme o najlacnejších klimatizáciách. Spotrebitelia, ktorí dbajú na estetiku, často požadujú moderný dizajn klimatizácie alebo klimatizácie, ktoré je možné vylepšiť napríklad tapetami a aspoň sčasti klimatizačné zariadenie v miestnosti zamaskovať .

alt 1

Orientačná tabuľka výpočtu chladiaceho výkonu klimatizácie v závislosti od objemu priestoru.

objem klimatizovaného priestoru požadovaný výkon klimatizácie
do 37 m3 1,5 kW
do 50 m3 2,0 kW
do 65 m3 2,5 kW
do 90 m3 3,5 kW
do 140 m3 5,0 kW
do 200 m3 7,0 kW

podľa uvedenej tabuľky je možné filtrovať zariadenia v našom katalógu klimatizácií

Úsporné klimatizácie

Cenu klimatizácie potom ovplyvňujú aj náklady na jej prevádzku. Ak chcete klimatizáciu používať celoročne, teda na chladenie miestností v lete a vykurovanie miestností na jeseň a v zime, pouvažujte o kúpe drahšieho, ale úspornejšieho klimatizačného zariadenia. Investícia do energeticky úspornej klimatizácie sa Vám v tomto prípade oplatí. Ak chcete klimatizáciu využiť len príležitostne, mohla by Vám postačiť lacná klimatizácia.

alt 2

Montáž a servis klimatizácie

Posledným z dôležitých parametrov, na ktoré by ste mali brať pri nákupe klimatizácie ohľad je to, či firma, ktorá Vám klimatizáciu predáva, poskytuje tiež montáž klimatizácie, záručný a pozáručný servis klimatizácie alebo či je schopná zabezpečiť Vám prípadnú opravu zakúpenej klimatizácie. Všetky tieto parametre môžu tiež ovplyvniť cenu klimatizácie. Predovšetkým pri nákupe cez internet si dopredu zistite, čo všetko cena klimatizácie obsahuje. Nie každý má dostatok skúseností a náradie na to, aby si cez internet zakúpenú klimatizáciu sám namontoval. Preto voľte radšej variant s montážou .

alt 3

Apen s.r.o.

Trenčianske Stankovce 667
913 11 Trenčianske Stankovce
Slovenská Republika

Showroom a kancelária spoločnosti

Topoľová 781
018 51 Nová Dubnica
Slovenská Republika

E-mail: info@apen.sk
Mobil: +421 948 609 709

Obchodné oddelenie

E-mail: klimatizacie@apen.sk
Mobil: +421 948 506 833